pranie verticali i rolet
pranie dywanów
czyszczenie wykladzin

JAK PIERZEMY?

 1. ZGŁOSZENIE

  Zadzwoń 22 61 95 767 lub wyślij e-mail na adres: info@bearman.pl i umów się na odbiór dywanów.

 2. ODBÓR BRUDNEGO DYWANU

  Nasz kierowca, po wcześniejszym uzgodnieniu terminu odbioru, przyjedzie po brudne dywany. Odbierając je pozostawi Państwu pokwitowanie. Może też dokonać wstępnego przeglądu dywanu i poinformować o rodzaju włókien z których dywan jest wykonany.

 3. MIERZENIE I ZNAKOWANIE

  Każdy dywan jest dokładnie mierzony, później następuje wszycie metki z numerem jaki otrzymaliście Państwo na pokwitowaniu. Wyszukujemy i dokumentujemy fotograficznie ewentualne uszkodzenia np.: uszkodzenia frędzli, obszyć czy runa dywanu, odbarwienia spowodowane użyciem nieodpowiednich środków chemicznych.

 4. TRZEPANIE

  Blisko 75% zanieczyszczeni będących w dywanie jest nie rozpuszczalnych w wodzie, jest to przede wszystkim: piasek(kwarc), włosy, sierść. Usuwamy de zabrudzenia za pomocą trzepaczki mechanicznej, która jest bezkonkurencyjna wobec tradycyjnego trzepania ( 48 000 uderzeń na minutę i nawet 2 kg zanieczyszczeń z jednego dywanu).

 5. ODPLAMIANIE

  Identyfikujemy plamy i usuwamy je stosując odplamiacze odpowiednie do rodzaju plamy, oraz włókien dywanu.

 6. PRANIE

  Umieszczamy dywan w specjalnym basenie i za pomocą szorowarki, bądź ręcznie (przy dywanach ręcznie tkanych), rozpoczynamy proces dogłębnego prania dywanu. Dywan prany jest zarówno od strony runa, jak i osnowy do uzyskania pożądanego efektu.

 7. PŁUKANIE

  W celu usunięcia resztek chemii dywan spłukujemy bieżącą wodą.

 8. ODWIROWANIE DYWANU

  Zrolowany dywan umieszczamy w wirówce, gdzie przy 1200 obrotów na minutę usuwane jest 95% wody z resztkami brudu. Odwirowanie zapobiega zaciekom, które mogą powstać przy praniu innymi metodami, przebarwieniom frędzli, czy deformacji dywanu podczas suszenia. Cykl wirowania trwa około 5 min.

 9. KONTROLA JAKOŚCI

  Teraz sprawdzimy czy wszystkie zabrudzenia zostały usunięte, jeżeli nie, dywan wraca na początek procesu prania.

 10. SUSZENIE

  Dywan trafia do suszarni, gdzie przy pomocy urządzeń regulujących wilgotność, wentylatorów i dmuchaw stworzyliśmy idealne warunki do odparowania pozostałych 5% wody. Nie zależnie od pogody na zewnątrz dywany zawsze oddajemy suche.

 11. DRUGA KONTROLA JAKOŚCI

  Po wyschnięciu dywan dokładnie oglądamy. Niektóre uporczywe plamy widać dopiero na suchym dywanie, jeżeli je znajdziemy dywan wraca na początek procesu prania.

 12. ZABIEGI KOŃCOWE

  Dywan rozkładamy, jeszcze raz odkurzamy aby nadać mu puszystość, układamy runo we właściwym kierunku.

 13. PAKOWANIE

  Czysty dywan pakujemy w rękaw ochronny.

 14. DOSTAWA DO DOMU

  Dzwonimy do Państwa i informujemy o zakończeniu procesu prania. Ustalamy termin dostarczenia dywanu i informujemy o koszcie usługi. Następnie odwozimy dywan pod wskazany adres. Płatność tylko po wykonaniu usługi.

pranie tapicerki meblowej i samochodowej